FAQ

Náš tým Vám rád zodpoví Vaše dotazy

Na co se často ptáte

Každého na fotovoltaických elektrárnách zajímá něco jiného. Přesto jsou dotazy, které se pravidelně opakují. Zodpověděli jsme je pro Vás níže, abyste měli co nejvíc dostupných informací. Nenajdete-li zde odpověď na Váš dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poskytneme veškeré informace.

Bohužel fotovoltaika vyrábí nejvíce elektřiny v letním období, kdy je hodně slunných dní. Nicméně i tak je vám šetřit 50-70 % nákladů za elektřinu za celý rok dle specifických kritérií vašeho domu.

Nepotřebuje, je to téměř bezúdržbový systém, jen je dobré občas vizuálně překontrolovat sestavu. Na panelu může být obsažena nečistota nebo přilepený list ze stromu. I když je systém téměř bezúdržbový, i tak jako u každého jiného spotřebiče nechat zkontrolovat a stáhnout všechny svorky a jističe v rozvaděčích osob odborně způsobilý k tomuto úkonu alespoň jednou za dva roky.

Nepotřebujete, výjimku tvoří domy v CHKO a oblastech podléhající souhlasu od památkového úřadu.

Při použití kvalitních značkových materiálů Vám elektrárna vydrží po několik desítek let.
Většina výrobců fotovoltaických panelů dává záruku 25 let na 80 % výkonu a 15 let na mechanické části.

U střídačů Solax je záruka v plném pokrytí 5 let a používejte střídače u výrobce máte dalších 5 let na výměnu dílů. Životnost střídače je závislá na jeho zatěžování a režimu chodu. Průměrná životnost střídače se pohybuje v rozmězí 10-15 let.

Baterie mají záruku 10 let s průměrnou životností 6 000 cyklů nabití 0-100 % kapacity baterie. V běžné domácnosti vychází životnost baterie na cca 15 let.

V našich zeměpisných podmínkách není velká vrstva sněhu na šikmých střechách delší čas. Panely se rychleji zahřívají a sníh po nich dobře sjíždí. Neudrží se tak dlouho jako na střešní krytinu.

U plochých střech je náklon panelů menší, než je tomu u šikmých střech. I přesto, že je na ploché střechy dobrý přístup, můžeme ometat panely. Výkon panelů ve dnech se sněhovými srážkami je minimální a předejdete možnému poškození panelů nebo pádu ze střech.

Po podpisu smlouvy podáváme žádost na SFŽP a čekáme na potvrzení o přidělení dotace. Nakonec jsou pro Vás dotační peníze ve fondu SFŽP rezervované. Čekají na instalaci elektrárny a poslání zbylých dokumentů pro vyplacení. Instalace vždy probíhá až po schválení Vaší dotace.

vyhoření je minimální, asi takové jako u běžných spotřebičů rizik. Nejdůležitější pro bezpečnost proti vyhoření je dodržování všech norem a legislativy při instalaci.

Největší riziko zahoření hrozí u střídače, a proto se musí instalovat výhradně na nehořlavé materiály v bezpečné vzdálenosti od ostatních hořlavých látek.

Protože nám na našich zákaznících opravdu záleží a chceme, abychom se cítili bezpečně, instalujeme k všemu střídačům speciální hasicí kouli. Koule při vypuknutí požáru vybuchne a ve většině případů začínajícího požáru ihned uhasí. Majitele svým bezpečným, ale hlasitým výbuchem akusticky upozorní na vzniklý požár.

Garance kvality a spokojenosti

  • Jsme držiteli všech potřebných certifikátů.
  • Absolvujeme pravidelná odborná školení.
  • Používáme jen komponenty špičkové kvality.

Mohlo by Vás zajímat

Pro všechny, které zajímá problematika fotovoltaických elektráren, účinnosti, návratnosti investic, ale i konstrukčního řešení a další témata související se solární energetikou, je určen následující soubor článků. Zjistěte si co nejvíc informací, ať se můžete rozhodnout, zda a která varianta fotovoltaické elektrárny je pro Váš dům tou nejlepší. Máte-li ještě jiné dotazy, obraťte se na nás, rádi Vám je zodpovíme.